Nieuws
Irma Mooi-Reçi wint Societal Impact Award
Het proefschrift van de sociaal-wetenschapper Irma Mooi-Reçi is beloond met de junior Societal Impact Award 2009. Ze kreeg die uitgereikt tijdens de Dies Natalis van de Vrije Universiteit op 20 oktober.

De jury beoordeelde het proefschrift van Irma Mooi-Reçi als ‘maatschappelijk zeer relevant en zowel goed en helder als zeer kritisch geschreven’.
In haar dissertatie concludeert Mooi-Reçi dat werkloosheid latere carrières en lonen negatief beïnvloedt; zozeer zelfs dat het gehele loopbaanperspectief van het individu blijvend wordt ondermijnd. Ook blijkt dat het accepteren van een baan onder iemands beroepsniveau, de negatieve looneffecten van werkloosheid doet toenemen. Een belangrijke boodschap in het proefschrift is dat weliswaar beperkingen in de acceptatiecriteria, duur en niveau van de WW de duur in werkloosheid met een maand verkorten, maar dat ze tegelijkertijd tot langdurige loondervingen leiden jaren na de hervorming van de WW.
Jurybeoordeling:
‘De uitkomsten van het onderzoek van Mooi-Reçi mogen dan misschien niet erg verrassend zijn, de innovativiteit en de maatschappelijke significantie van het onderzoek is groot. Het thema – de lange-termijn gevolgen van werkloosheid - is een maatschappelijk thema dat in de huidige financiële crisis nog eens extra relevantie krijgt. Het werk voorziet daarnaast in een behoefte aan kennis, gezien de enorme media-aandacht die het onderzoek sorteerde. De resultaten van het onderzoek zijn wetenschappelijk en beleidsmatig relevant, hoewel de praktische consequenties van het onderzoek in het proefschrift niet volledig uit de doeken worden gedaan. De maatschappelijke relevantie van het werk blijkt ook uit het feit dat in de Eerste Kamer naar aanleiding van het onderzoek vragen werden gesteld over de effectiviteit van de aanvaarding van een lager werkniveau voor de loopbaanontwikkeling van de werknemer. De jury spreekt daarnaast haar waardering uit voor de precieze en prettig leesbare stijl van het proefschrift, een stijl die ook in de Nederlandse samenvatting – vaak de uitnodiging tot het lezen van het gehele proefschrift – gebezigd wordt.’
Lees het volledige juryrapport
